Půjčky pro dlužníky

Půjčky pro dlužníky jsou určeny klientům, kteří mají závazky s půjčkou od jiné firmy. Postup o žádost o půjčky pro dlužníky se liší podle toho, zda dlužník je nebo není uveden v bankovním nebo nebankovním registru.

Bankovní a nebankovní registr dlužníků

V případě, že klient má problémy se splácením své půjčky, může se dostat do takzvaného "registru dlužníků". V tomto registru si finanční instituce uchovávají informace o problematických klientech. Základními registry používanými v ČR jsou:

Půjčky pro dlužníky

Pokud máte půjčku, kterou bezproblémově splácíte, nejste uvedeni v registrech a potřebujete další finance, pak zde většinou není výraznější problém a žádost o půjčku by pro Vás měla být bezproblémová. Půjčky pro dlužníky v takových případech lze zprostředkovat z bankovního i nebankovního sektoru.

V případě, že v registrech uvedeni jste, pak půjčky pro dlužníky je možné získat u nebankovního sektoru. Ten nabízí tzv. půjčky bez registru - jedná se o půjčky, při kterých se nenahlíží do registrů. Vyšší riziko pro poskytovatele půjček je však vykoupeno i větší úrokovou mírou.